Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kypr - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Kypr“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Kypr.

Kyperská gastronomie – když se jídlo stane zážitkem

Kyperská gastronomie – když se jídlo stane zážitkem

Říká se, že všechno má své meze, ale ty kyperské „meze“ snad žádné hranice nemají. Jde o rozsáhlé menu, kdy je hostům v tavernách servírováno hned několik chodů za sebou a samotné jídlo se stává zážitkem. Tento článek tak potěší především milovníky dobrého jídla. I když „dobrého“ je možná slabé slovo, lepší by bylo napsat výtečného!

celý článek

 

Pafos – moře, pláže a antická historie

Pafos – moře, pláže a antická historie

Jedním z nejoblíbenějších turistických letovisek na Kypru je Pafos (Paphos) nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova. Tato destinace však nabízí mnohem více, než možnost polehávání na plážích ve vyhřátém písku a koupání v průzračném moři. Pafos ukrývá také unikátní archeologický park s nádhernými mozaikami a hrobkami králů.

celý článek

 

Mešita Hala Sultan Tekke

Mešita Hala Sultan Tekke

Jako v pohádkách Tisíce a jedné noci si budete připadat při návštěvě mešity Hala Sultan Tekke nedaleko kyperské Larnaky. Tato bělostná stavba obklopená palmami, stojící na břehu solného jezera, je jednou z mnoha upomínek na Turky, kteří mají odnepaměti na tento ostrovní stát značný vliv.

celý článek

 

Kypr - tam, kde se mísí chutě, vůně a historie

Kypr - tam, kde se mísí chutě, vůně a historie

Letadlo lehce přeletělo průliv mezi kontinentálním Tureckem a severním břehem Kypru. Těsně před přistáním pod sebou tušíme vrcholky pohoří Penthadaktylos. To vítá odnepaměti ty, kteří přichází na Kypr od severu. Naším společníkem bude toto pohoří dalších 7 dní. Budeme totiž v jeho podhůří ubytováni na břehu Středozemního moře v hotelovém komplexu Acapulco. S břichem naplněným vynikajícím jídlem programu all inclusive, o kterém hovoří recenze hotelu, budeme odtud vyrážet na výlety po celém ostrově. Doufáme, že si tak užijeme vůní, chutí a historie této východní výspy Evropy. Těšíme se!

celý článek

 

Petra tou Romiou – kde je schován Afroditin elixír mládí

Petra tou Romiou – kde je schován Afroditin elixír mládí

Chtěli byste se koupat v místech, kde se podle řecké mytologie z mořské pěny zrodila bohyně lásky a krásy Afrodita? Vydejte se na Kypr a navštivte zátoku Petra tou Romiou, kde si užijete nejen báječného koupání, ale možná si odtud odnesete „pojistku“ na věčnou lásku, nebo během jediného dne omládnete o několik let. Chcete vědět, jak na to?

celý článek

 

Lefkara – za nejkrásnějšími výšivkami Kypru

Lefkara – za nejkrásnějšími výšivkami Kypru

Kyperská vesnička Lefkara se proslavila krajkami, které v minulosti okouzlily i Leonarda da Vinciho. Kromě nich zde dnes můžete nakupovat také krásné stříbrné šperky.

celý článek

 

Karneval v Limassolu, aneb když Kypr tančí

Karneval v Limassolu, aneb když Kypr tančí

Hlasitá hudba divokých rytmů, nekonečné průvody tanečníků v maskách a těch nejroztodivnějších kostýmech, stovky alegorických vozů a především všudypřítomná dobrá nálada – ne, nejsme na karnevale v brazilském Riu, ale v kyperském Limassolu. I ten každoročně ožívá divokým karnevalem a to vždy víkend před zahájením masopustu.

celý článek

 

Jarní Kypr vás okouzlí

Jarní Kypr vás okouzlí

Podle pověsti se zde z pěny mořských vln zrodila bohyně krásy a lásky Afrodita. A rozhodně si nevybrala špatné místo - už na konci dubna je zde přes 25 stupňů a jaro je v plném rozpuku. Vítejte na Kypru, nejjižnějším evropském ostrově.

celý článek

 

Agia Napa – živé kyperské letovisko

Agia Napa – živé kyperské letovisko

Jedním z nejoblíbenějších a tedy i nejnavštěvovanějších letovisek na Kypru je Agia Napa (Ayia Napa) rozkládající se na jihovýchodním pobřeží ostrova. Lidé sem přijíždějí za krásnými písečnými plážemi, průzračně čistým a teplým mořem i pestrou nabídkou sportovního a kulturního vyžití.

celý článek

 

Kyrenia – na severním pobřeží Kypru

Kyrenia – na severním pobřeží Kypru

Na severním, tedy tureckém pobřeží Kypru, které není příliš zasaženo turistickým ruchem, se rozkládá příjemné pobřežní letovisko Kyrenia. Je ideální destinací pro všechny, kdo si chtějí užívat opravdu klidnou relaxační dovolenou u moře a přitom poznávat památky, které tento krásný středomořský ostrov nabízí.

celý článek

 

Limassol – moderní letovisko a nekonečné pláže

Limassol – moderní letovisko a nekonečné pláže

Na jižním pobřeží Kypru se rozkládá druhé největší město a zároveň nejvýznamnější přístav tohoto středomořského ostrova – Limassol. Přestože je toto energické a živé město významnou dopravní křižovatkou, má také velký kulturní a historický význam. Není se tak čemu divit, že se Limassol stal vyhledávanou turistickou lokalitou.

celý článek

 

Paphos – průzračné moře, písčité pláže a řada historických památek

Paphos – průzračné moře, písčité pláže a řada historických památek

Paphos je jedním z nejkrásnějších letovisek na Kypru. Leží v jižní, tedy řecké části ostrova a uchovává si atmosféru starobylé kyperské kultury. Toto kouzelné městečko nabízí koupání v průzračném moři, písčité pláže, překrásnou přírodu i řadu historických památek. Kromě toho je poseto stylovými tavernami a obchody a oplývá také bohatým nočním životem.

celý článek

 
1 2
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko