Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Počasí na Kypru

Ostrov Kypr ležící ve východní části Středozemního moře je známý svým stálým slunečným a teplým počasím. Kypr je totiž jedním z nejjižnějších ostrovů Evropy, který je vzdálen jen pár desítek kilometrů od pobřeží Libanonu a Sýrie. Od jara až do podzimu je tak vyhledávanou dovolenkovou lokalitou nabízející moře, pláže a krásnou přírodu.

Počasí na Kypru - Protaras
Foto: Protaras

Kypr má typicky středomořské klimatické podmínky, panují na něm mírné deštivé zimy a suchá a teplá léta. Kypr je také nazýván „ostrovem slunce“, protože podle statistik na něm slunce svítí až 320 dní v roce. Podle toho, co konkrétně chcete na Kypru vidět a zažít byste měli volit také dobu, kdy se na něj vypravíte. Koupání je možné prakticky od května až do konce listopadu. V období od prosince do dubna pak bývá moře dosti chladné, ale počasí je jinak ideální pro poznávání krás ostrova a výlety do vnitrozemí.  Je třeba zmínit, že Kypr je dost hornatý, nejvyšší vrchol v pohoří Troodos dosahuje nadmořské výšky 1952 metrů. Na horách tak panuje trochu jiné počasí, průměrné teploty jsou zde až o 15 stupňů nižší, než v ostatních částech ostrova. V horských oblastech jsou běžné i sněhové přeháňky.

Jaro na Kypru – pokud máte v plánu podniknout poznávací návštěvu Kypru, vydejte se na ostrov na jaře. Právě jaro je jedním z nejkrásnějších období, vše krásně kvete, krajina je svěže zelená, slunce příjemně hřeje a ve vzduchu jsou cítit nejrůznější vůně. Pokud tedy chcete poznávat ostrovní památky, nebo se vydat do kopců a národních parků ve vnitrozemí, budou pro vás jarní měsíce ideální. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 20 stupňů, počasí je převážně slunečné, ale sem tam mohou oblohu zakrýt dešťové mraky. 

Léto na Kypru – letní měsíce by měli na Kypru trávit ti, kdo se chtějí věnovat především koupání v azurovém moři, polehávat na pláži a užívat si slunce a tepla. Od poloviny května do poloviny září většinou není na obloze ani mráček, slunce intenzivně svítí, vzduch i moře jsou velmi teplé. Letní počasí je ovlivňováno větry ze severní Afriky, které přinášejí teploty okolo 30 stupňů Celsia. V přímořských letoviscích se průměrné teploty pohybují mezi 30 – 32 stupni, zatímco ve vnitrozemí šplhají až k 40 stupňům.

Podzim na Kypru – na podzim je na Kypru stále příjemně teplé počasí, i když jsou teploty o něco nižší než v létě (okolo 25 stupňů Celsia). Chladnější bývají zejména večery. Moře je přesto stále příjemně teplé a koupání v něm tudíž bezproblémové. Během podzimních měsíců můžete sledovat, jak se Kypr proměňuje barevně. Na ostrově je totiž mnoho listnatých stromů a vinic, které žloutnou a červenají stejně jako u nás. Tato doba je jako stvořená pro poznávání vnitrozemí. Barevné listí stromů krásně kontrastuje s modrou oblohou.

Zima na Kypru – zimní měsíce jsou na Kypru doprovázeny častými dešti a tak se v tuto dobu na ostrov příliš nejezdí. Teplota se přes den pohybuje mezi 10 až 15 stupni, v noci pak klesá na 7 -10 stupňů. Na pobřeží prakticky nikdy nemrzne, v pohoří Troodos je však možné si od prosince do února užívat běžných zimních radovánek, jako je lyžování, snowboarding apod. Co se týče dešťových srážek v nížinách a na pobřeží, prší od prosince do února zhruba 10 až 12 dní v měsíci. Teplota moře se v tomto období pohybuje okolo 15-16 stupňů. Zima na Kypru je ideální pro návštěvu muzeí, festivalů či koncertů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko